Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Warsztat Terapii Zajęciowej

W Warsztacie Terapii Zajęciowej łączymy dwie pasje: dajemy pracę osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz chronimy przyrodę. Uczestnicy zajęć produkują budki lęgowe dla ptaków w ramach rehabilitacji. Teraz potrzebują Twojej pomocy. Pomóż uratować ich Ośrodek Terapii SPES

 

WPŁAĆ TERAZ I URATUJ OŚRODEK TERAPII

 

Uratuj Ośrodek Terapii SPES dla osób z niepełnosprawnością 

Budynek, w którym znajduje się Ośrodek Terapii jest częścią kompleksu klasztornego Zakonu Ojców Franciszkanów. Ojcowie zdecydowali się sprzedać cały obiekt: dom katechetyczny (tu jest nasz ośrodek), kaplicę, probostwo, ogród, ze względu na budowę nowego kościoła i klasztoru. Po licznych analizach Stowarzyszenie SPES zdecydowało się kupić cały teren wraz z budynkami. Jednak, od decyzji do realizacji długa droga, gdyż musimy zebrać 4,5 mln złotych. Pierwszą transzę trzeba wpłacić do końca grudnia 2021 roku w wysokości 1,8 mln zł. Uruchomiliśmy zbiórkę publiczną na ten cel. Jest to dla nas ogromna kwota, ale wierzymy, że nasi Przyjaciele i Sympatycy pomogą uratować miejsca pracy dla stolarzy. 
 
 
Przekaż darowiznę na ratowanie Ośrodka Terapii SPES dla (nie)pełnosprawnych stolarzy 
Online na www.spes.org.pl/pomagam (wybierz cel „dla osób niepełnosprawnych intelektualnie)
Tradycyjny przelew – nr konta: BNP Paribas 29 1600 1055 1089 1355 9000 0002
1% podatku – KRS 00000 14574
 

Budujemy pewność siebie osób z niepełnosprawnością

W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Ojca Stanisława Bocera, omi prowadzimy rehabilitację dla 35 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Znaleźliśmy sposób na to, aby terapia była w swojej specyfice zbliżona do pracy. Postawiliśmy na tworzenie wyrobów, które dają światu wymierną korzyść. Dzięki temu uczestnicy dostrzegają sens w swojej pracy, doświadczają satysfakcji, dumy, wzrasta ich poczucie wartości. 
 
Ofertę wyrobów do kupienia znajdziesz na stronach: 
 
 

WPŁACAM DARdla-dzieci.org.plDrogi Czytelniku! Prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1% podatku na ratowanie Ośrodka Terapii SPES, miejsca pracy i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dziękujemy!

uczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracyuczestnicy Warsztatu podczas pracy

 

Jesteśmy mistrzami w budowie skrzynek lęgowych

Naszym produktem nr 1 są skrzynki lęgowe dla ptaków. Solidne dzieło stolarzy, robione pod czujnym okiem ornitologa, docenione przez wiele firm, w tym Lasy Państwowe!
 
Oferujemy 12 różnych typów budek lęgowych z przeznaczeniem do lasów, parków oraz na elewacje budynków – dla firm oraz indywidualnych klientów. Produkujemy budki dla ptaków, np. dla sikor, kawek, szpaków, jerzyków oraz budki dla małych ssaków np. dla nietoperzy czy wiewiórek.
 

Szczegółowe informacje – typy, wygląd oraz wymiary  – znajdziesz na stronie: budki lęgowe | Czekamy na Twoje zamówienie - napisz na wtz@spes.org.pl Pobierz cennik (plik pdf). 
 

Produkujemy podpałkę K-Lumet i kartki okolicznościowe

Ze względu na prostą technologię, wytwarzanie podpałki K-Lumet oraz kartek okolicznościowych daje szansę zaangażowania osobom z poważną niepełnosprawnością intelektualną, niezależnie od poziomu ich umiejętności. Ekologiczna podpałka świetnie nadaje się do rozpalenia ogniska. Ręcznie wykonane kartki świąteczne zachwycą Twoich Bliskich czy klientów precyzją wykonania. 
 
Więcej informacji o wyrobach znajdziesz na stronach: Podpałka K-Lumet oraz Kartki 
 
warsztat otwarty po epidemiiwarsztat otwarty po epidemii
 

Jak rozumiemy terapię zajęciową?

Im większa samodzielność uczestników, tym lepiej poradzą sobie w świecie, w swoich rodzinach, w sklepie, w domu, czy na starość... Skupiamy się na tym, aby czynności, które wykonują w ośrodku, nie były oderwane od rzeczywistości. Dlatego uczestnicy biorą udział w całym procesie produkcyjnym, np. w przypadku budek – sztaplują, tną deski, szlifują i skręcają elementy, dostarczają towar do klienta, a także biorą udział w eventach, podczas których, pełnią rolę instruktorów montażu. 
 
Stolarze uczą składania budek - zobacz film z ekologicznej akcji Ptaszkowe Love.
 

 

Jak zostać uczestnikiem zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej?

Jeśli szukasz miejsca terapii dla swojego już pełnoletniego dziecka z niepełnosprawnością intelektualną, które zakończyło edukację w szkole – aplikuj do naszego Warsztatu. Wymagane dokumenty: orzeczenie o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej oraz wniosek o przyjęcie. Umówimy się w ośrodku, aby porozmawiać i abyś mógł zobaczyć z bliska jak działamy. W sytuacji jeśli mamy komplet uczestników, trzeba poczekać na wolne miejsce. Napisz do nas lub zadzwoń, aby się umówić. 
 

Gdzie jesteśmy?

40-774 Katowice, ul. Panewnicka 463, tel. 32 252 74 46, wtz@spes.org.pl