Aktualności

Wrócili po 118 dniach izolacji 07.07.2020

Jest radość! Uczestnicy wrócili do pracy w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Minęło dokładnie 118 dni odkąd zamknęliśmy Warsztat z powodu epidemii, a nasi niepełnosprawni Przyjaciele pozostawali w domach. Towarzyszyliśmy im w tym trudnym okresie, organizując rehabilitację w domach. Na szczęście teraz możemy się już spotkać, żeby wspólnie pracować.

Wspieraj rehabilitację w domu 24.04.2020

Zostań w domu i wspieraj osoby niepełnosprawne w rehabilitacji. Z powodu pandemii zamknęliśmy Warsztat Terapii Zajęciowej, aby chronić najsłabszych przed koronawirusem. Teraz walczymy na odległość o utrzymanie ich sprawności. Przygotowaliśmy dla uczestników Warsztatu domowe zestawy do produkcji podpałki, motywujemy do gimnastyki. Prosimy Cię o wsparcie finansowe, rzeczowe i o dobre słowo, abyśmy mogli przetrwać pandemię. 

Stoły z regulacją: efektywna terapia 06.03.2020

Kupiliśmy stoły o regulowanej wysokości dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jak się okazało, praca przy nich, ma zbawienny wpływ nie tylko na prawidłową postawę ciała i zdrowie. Jeden z uczestników, dzięki stołom sit/stand, zaczął aktywniej współpracować z terapeutą.  

Pierwsza Dama w Stowarzyszeniu SPES 21.02.2020

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda spotkała się z osobami niepełnosprawnymi w Stowarzyszeniu SPES w Katowicach 20 lutego. Pani Prezydentowa zobaczyła jak pracują uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, wzięła udział w obiedzie wspólnie z mieszkańcami Domu Rodzinnego Św. Józefa. Rozmawiała z pracownikami Ośrodka Poradnictwa oraz z rodzicami osób niepełnosprawnych. 

Ptaszkowe: dobra integracja 18.02.2020

Już po raz trzeci dołączyliśmy do akcji Ptaszkowe Love w CH 3 Stawy w Katowicach. Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej SPES, uczyli mieszkańców jak zmontować budkę lęgową i chronić ptaki w mieście. Było widać pewność siebie w ich pracy. 

Ptaszkowe Love integruje 10.02.2020

Już trzeci rok z rzędu wezmą udział w ekologicznej akcji Ptaszkowe Love, organizowanej przez CH 3 Stawy w sobotę 15 lutego 2020. Osoby niepełnosprawne intelektualnie ze Stowarzyszenia SPES, jako instruktorzy montażu budek lęgowych, pomogą mieszkańcom Katowic samodzielnie składać budki. Wszystko po to, by chronić miejskie ptaki.

Na rowerze pierwszy raz w życiu  27.07.2019

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, rozpoczęli treningi na trójkołowych rowerach. Większość jechała na rowerze pierwszy raz w życiu. Opcja klasycznego jednośladu nie była dla nich dostępna. Dzięki trzem kołom mogą intensywnie ćwiczyć w pięknych okolicznościach przyrody. 

Kartki zrobione z sercem  06.04.2019

Wykonali kartki świąteczne w rekordowej ilości oraz osobiście dostarczyli do ministerstwa w Warszawie. Uczestnicy Ośrodka Terapii SPES, osoby niepełnosprawne intelektualnie sprostali wyzwaniu i zrealizowali zamówienie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesteśmy dumni.

Jak budowali pewność siebie?  23.02.2019

Tegoroczne „Ptaszkowe Love” zakończyło się sukcesem, a uczestnicy Ośrodka Terapii SPES - osoby niepełnosprawne intelektualnie - mają w tym swój znaczny udział. Przygotowali zestawy budek dla ptaków do samodzielnego montażu dla klientów Centrum 3 Stawy. A podczas finału akcji instruowali, jak poprawnie złożyć budkę. 

Wizyta ministra Michałkiewicza  22.11.2018

Minister Krzysztof Michałkiewicz odwiedził uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej SPES. Zobaczył w jaki sposób osoby niepełnosprawne intelektualnie profesjonalnie produkują budki lęgowe dla ptaków i ekologiczną podpałkę. Była to też okazja, aby rozmawiać o przyszłości placówki.  

Uczyli montować ptasie domki  23.02.2018

Niepełnosprawni uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej wystąpili w roli instruktorów montażu budek lęgowych dla ptaków podczas ornitologicznej akcji Ptaszkowe Love zorganizowanej przez Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach. Już od stycznia przygotowywali się do wydarzenia przygotowując blisko 500 zestawów do składania ptasich domków. 

Coroczny Turniej Petanque  18.06.2016

Coroczny turniej w bule to nasz czas świętowania przyjaźni, czas spotkania, odpoczynku i oderwania się od codzienności. Podczas takiego święta nie powinno nikogo zabraknąć.


Kartki dla tygodnika Do Rzeczy  26.03.2016

Uczestniczki pracowni rękodzieła Warsztatu Terapii Zajęciowej wykonały na zamówienie „Tygodnika Do Rzeczy” piękne, tradycyjne kartki wielkanocne.


Święto Wspólnoty SPES  20.09.2015

Coroczny turniej w bule jest  jedną z dobrych okazji, aby świętować.  


Kiermasz przedświąteczny  01.12.2014

Kiermasz rękodzieła jest dla naszych uczestników czasem dumy i satysfakcji z wykonanej pracy.


Jesienne spotkania z Petanque 20.10.2014

Petanque to gra dla każdego. Dla małego i dużego, sprawnego i niepełnosprawnego.


Bracia Franciszkanie  01.05.2014

Trzeba przyznać, że zakonne imiona mają trudne do zapamiętania. To co jednak zapada nam w pamięć to ich uśmiech i gotowość do służby.


Zaproszenie na Kiermasz  20.11.2013

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz przedświąteczny...


Spotkanie z Pełnomocnikiem Rządu ds Osób Niepełnosprawnych 19.03.2013

Przedłożyliśmy propozycję zmiany rozporządzenia w sprawie warsztatów terapii zajęciowej, która miałaby umożliwić tworzenie przez warsztaty funduszu aktywizacji zawodowej. 


Kiermasz rękodzieła 20.12.2012

Tradycyjnie, jak co roku, otwarliśmy drzwi naszego ośrodka. W niedzielę 2 grudnia zagościli u nas okoliczni mieszkańcy i przyjaciele.


Święto Wspólnoty SPES  01.06.2012

Święto Wspólnoty SPES to dla nas moment szczególny. Raz w roku mamy okazję spotkać się w większym gronie i w innym charakterze niż praca i służba...


Rekordowe rękodzieło - 1300 kartek świątecznych  06.12.2011

Uczestnicy naszego ośrodka terapii dla osób niepełnosprawnych intelektualnie zrealizowali zamówienie na 1300 sztuk ręcznie wykonanych kartek świątecznych.


Kiermasz Rękodzieła osób z niepełnosprawnością intelektualną  22.11.2011

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Rękodzieła osób z niepełnosprawnością intelektualną, podopiecznych naszego Stowarzyszenia.


Wizytacja kanoniczna 26.02.2011

26 lutego 2011 roku gościliśmy w Warsztacie Terapii Zajęciowej ks. Biskupa Józefa Kupnego.


Fotoreportaż "Jeden dzień" 23.01.2010

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z naszego ośrodka terapii dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Rekrutacja 05.08.2005

Trwa rekrutacja do naszych placówek terapeutycznych na terenie Katowic: Ośrodka Pomocy Kryzysowej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej.

 • Fundacja Nasza Szkoła
 • renovabis
 • seminarium
 • izba lekarska
 • szip
 • weglosmyk
 • Komitet do spraw pożytku publicznego
 • adwokat ewa
 • Do Rzeczy
 • Google
 • Non Profit
 • oblaci
 • IPS
 • Gość Niedzielny
 • fio
 • zthiu
 • prowincja
 • ralus
 • NIW
Facebook
Newsletter
Newsletter spes.org.pl

Na podany przez Ciebie adres mailowy przesyłać będziemy najnowsze informacje - zostań w kontakcie!

Możesz pomóc
Możesz pomóc

Włącz się w pomaganie. Osoby niepełnosprawne, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej czekają na Twój gest. Szczegółowe informacje w dziale MOŻESZ POMÓC