Archiwum: Czerwiec 2015 - Blog - SPES.org.pl
Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Archiwum: Czerwiec 2015

Perspektywa dla dziuplaków Publikacja 29 czerwca 2015 przez Mateusz Gierczak

Jerzyki, kawki i szpaki zamieszkujące Rudę Śląską już zacierają skrzydła. Spółdzielnia mieszkaniowa PERSPEKTYWA otwiera zapisy na nowe lokale wykonane w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej. Miejsca wystarczy dla 101 ptasich rodzin. Siemianowickie jerzyki także mogą pochwalić się  nowymi mieszkaniami.

więcej »

Wielka Racza Publikacja 27 czerwca 2015 przez Monika Pinkowska

Trasa była prosta, ale długa. Dużo czasu, żeby się bliżej poznać, tym bardziej, że ekipa wolontariuszy w większości się nie znała, a już za parę dni mamy jechać razem na obóz. Wyruszyłyśmy z Rycerki żółtym szlakiem na Wielką Raczę. Ania jako pierwsza dostała mapę i prowadziła nas na szczyt. Droga sprzyjała rozmowom.

więcej »

Lato czeka Publikacja 20 czerwca 2015 przez Dobrosława Walkiewicz

Spotkanie odbyło się w pięknej scenerii gościnnego, sąsiadującego z terenem przykościelnym ogrodu należącego do zaprzyjaźnionych z nami parafian św. Barbary.

więcej »

Dziękczynienie Publikacja 19 czerwca 2015 przez Monika Pinkowska

Klerycy, posługujący m. in. we Wspólnotach Spotkań SPES zaprosili asystentów i pracowników Stowarzyszenia na Mszę Świętą dziękczynną do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. A jest za co dziękować. Kolejny rok służby za nami. Wiele się działo. Wiele nowych osób poznaliśmy. Wiele nauczyliśmy się od siebie nawzajem.

więcej »

Śpiewające zakończenie Publikacja 06 czerwca 2015 przez Monika Pinkowska

Tradycyjnie po Mszy Świętej zgromadziliśmy się na agapie. Tym razem połączyliśmy ją z zajęciami integracyjnymi. Kiełbaski skwierczały na grillu, a my graliśmy w Śpiewające fortepiany. Agata przygotowała plansze, dzięki którym mogliśmy wybierać piosenki na zasadzie skojarzeń. Wyszło śpiewająco.

więcej »

Jezioro łabędzie Publikacja 06 czerwca 2015 przez Dorota Romanowska

Aby poczuć przedsmak wakacji, pojechaliśmy nad Jezioro Paprocańskie. Tak naprawde nie spotkaliśmy łabędzi tylko kaczki i białe żaglówki. 

więcej »