Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku podopiecznym Stowarzyszenia SPES. Dzięki Twojej pomocy możemy działać skuteczniej oraz objąć opieką większą ilość potrzebujących. 1% podatku możesz przekazać dla SPES wpisując w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS 00000 14574.

Blisko 700 osób uzyskuje bezpośrednią pomoc SPES w ciągu każdego roku. Wspieramy osoby niepełnosprawne intelektualnie, dzieci w ciężkim stanie klinicznym, osoby znajdujące się w niedostatku i trudnej sytuacji życiowej. Twoje wsparcie będzie trwale zmieniać rzeczywistość. Dowiedz się, jak procentuje Twoje wsparcie na przykładzie rodziny Jasia Wojnara - stypendysty naszego Programu Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym…

Rozliczasz PIT-37 lub PIT-38?

Osobom pracującym urzędnicy przygotowali rozliczenie podatku. Oznacza to, że nie trzeba składać wniosku do urzędu skarbowego, a numer KRS zostanie przepisany z ubiegłorocznego zeznania. Mimo to, prosimy, aby sprawdzić czy urząd poprawnie wprowadził dane lub je zaktualizować podając nasz KRS. Wypełnione zeznania dostępne będą na Portalu Podatnika Twój e–PIT do 30 kwietnia. W tym czasie można zalogować się na swoje konto, by uzupełnić dane. Dziękujemy za ten wysiłek. 

Udogodnienie dla emerytów i rencistów

Dla emerytów i rencistów załączamy poniżej formularz PIT-OP, w którym jest wpisany nasz numer KRS. Wystarczy wydrukować, uzupełnić swoje dane i wysłać do urzędu skarbowego. W razie potrzeby służymy pomocą – spotkajmy się w biurze SPES i razem wypełnijmy PIT-OP. 

Do pobrania:

formularz PIT-OP (plik pdf) - wydrukuj, uzupełnij swoje dane i wyślij. Dziękujemy!


W uzyskiwaniu środków z 1% podatku wspiera nas od lat IPS Przedsiębiorstwo Informatyczne, które jest twórcą programu PITy. To program z najdłuższą w Polsce tradycją w elektronicznym rozliczaniu podatków. Co więcej, IPS jest jedynym podmiotem komercyjnym działającym na rynku usług informatycznych, który od wielu lat, systematycznie i całkowicie bezinteresownie wspiera liczne lokalne organizacje pozarządowe w uzyskiwaniu odpisów z 1% podatku. 

zdjęcie 1%zdjęcie 1%