Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Procedury w sprawach urzędowych i sądowych

Jak załatwić sprawę w urzędzie? Jak zachować się w sądzie? Dla wielu obywateli wizyta w tych instytucjach nie należy do najprzyjemniejszych momentów w życiu. Mamy nadzieję, że informacje, które podajemy ułatwią kontakt z administracją państwową i samorządową oraz innymi instytucjami publicznymi. Za szczególnie ważne uważamy omówienie zasad postępowania przed sądami powszechnymi, ich znajomość może pomóc w skutecznym dochodzeniu swoich praw.  

Informacje o miejscach, w których można uzyskać bezpłatną pomoc w realizacji swych praw obywatelskich znajdują się w rozdziale Bezpłatna pomoc prawna.Wpłacam DARdla-dzieci.org.plJeśli nasz poradnik był pomocny - prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1% podatku na sfinansowanie stypendiów przekazywanych przez nasze Stowarzyszenie dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Dziękujemy!
logo pfron

Projekt Twoje Prawa jest współfinansowany ze środków PFRON

Copyright © SPES 1999 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Żaden fragment utworów i informacji zamieszczonych na stronach serwisu "Twoje Prawa" nie może być: rozpowszechniany, udostępniany publicznie, publikowany, kopiowany, reprodukowany, bez względu na formę oraz cel (odpłatnie lub nieodpłatnie), bez pisemnej zgody Stowarzyszenia SPES.