Aktualności 2016

25.12.2016

Dom dla Wspólnoty Św. Józefa

W lipcu 2016 roku rozpoczęliśmy adaptację budynku przeznaczonego dla Wspólnoty Św. Józefa. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej realizacji naszego marzenia, jakim jest stworzenie Domu Wspólnotowego.

08.12.2016

Adaptacja mieszkania dla Dawida i Damiana

Otrzymaliśmy pozwolenie od Starosty Szczycieńskiego na przeprowadzenie remontu łazienki oraz budowę pochylni dla wózków inwalidzkich. W przyszłym roku Damian i Dawid, nasi stypendyści, będą mogli po raz pierwszy w życiu wyjechać z domu na dwór bez ograniczeń.

02.12.2016

NSA: skarga SPES zasadna

Wykazaliśmy, iż miasto Katowice nie wypełniało swoich zobowiązań wobec najbardziej potrzebujących mieszkańców, nakazując opuszczenie gminnego pomieszczenia tymczasowego i równocześnie odmawiając rozpatrzenia wniosku o przyznanie lokalu socjalnego.

28.10.2016

Kolejny remont u stypendystów

Wąska łazienka, za mała wanna oraz ciasne drzwi utrudniały życie całej rodzinie. Zlikwidowaliśmy bariery architektoniczne w domu Państwa Dynowskich, co znacznie usprawniło codzienne funkcjonowanie rodziny opiekującej się dwójką poważnie niepełnosprawnych dzieci.

14.10.2016

Artykuł w GN: Mała gigantka

Tygodnik katolicki Gość Niedzielny przedstawia historię Darii - naszej Stypendystki. 

12.10.2016

Nominacja do Nagrody TOTUS

Stowarzyszenie SPES zostało nominowane do Nagrody TOTUS 2016 w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza”. 

30.09.2016

Kuba zamieszka w domu bez barier

Państwo Maria i Edward Wokurka od lat borykają się nie tylko z chorobą swojego synka - Kuby, ale także z barierami architektonicznymi w domu. Liczne schody, zbyt mała łazienka sprawiają, że codzienna opieka nad dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym oraz pozostałą dwójką zdrowych dzieci stała się bardzo trudna. 

21.09.2016

Precedensowy wyrok w sprawie orzekania o niepełnosprawności dzieci

Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Katowicach, który zapadł po naszej apelacji, brak jest podstaw prawnych do stosowania zawężonego katalogu stanów chorobowych, ustalonego z przekroczeniem upoważnienia ustawowego w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 lutego 2002 r. w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia.

24.08.2016

Aktualizacja poradnika Twoje Prawa

Opublikowaliśmy informacje o zmianach przepisów istotnych dla osób niepełnosprawnych, starszych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

01.08.2016

XXX obóz letni

W tegorocznym dwutygodniowym  obozie uczestniczyło przeszło 60 osób niepełnosprawnych wraz z pełnosprawnymi przyjaciółmi, niemal każdego dnia wpisując się w narrację rycerską i realizując zadania na rzecz i dla dobra obozowego królestwa. 

06.07.2016

Dostali mieszkanie dzięki Wam

Wspólnymi siłami doprowadziliśmy do tego, że rodzina pp. Majrowskich otrzymała mieszkanie na parterze. To wspaniała wiadomość i realna szansa na poprawę sytuacji rodziny.

18.06.2016

Coroczny Turniej Petanque

Coroczny turniej w bule to nasz czas świętowania przyjaźni, czas spotkania, odpoczynku i oderwania się od codzienności. Podczas takiego święta nie powinno nikogo zabraknąć.

02.06.2016

Zatrzymaliśmy kolejną eksmisję

Uchroniliśmy osiemdziesięcioletnią kobietę przed zadłużeniem i eksmisją, które groziły jej w wyniku rażąco wysokiej podwyżki czynszu. W podjętych postępowaniach sądowych uzyskaliśmy dwa korzystne dla naszej klientki wyroki.

01.06.2016

Dołączyliśmy do kampanii Dobry Testament

Zachęcamy do uwzględnienia Stowarzyszenia SPES przy sporządzaniu testamentu. 

20.05.2016

Wybraliśmy kolejnych stypendystów

Do grona stypendystów Programu Pomocy Dzieciom zakwalifikowaliśmy siedmioro dzieci w ciężkim stanie klinicznym.

09.05.2016

Walne zebranie

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES informuje, iż zwołuje Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia SPES w Katowicach przy ul. Panewnickiej 463

26.04.2016

Rodzina Paulinki potrzebuje nowej kuchni

Mama Paulinki miała spory kłopot, aby swobodnie wjeżdżać z córeczką do kuchni, gdyż wózek zajmował zbyt dużo miejsca. Postanowiliśmy wesprzeć rodzinę i dziś remont kuchni idzie pełną parą. 

23.04.2016

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Podczas corocznej pielgrzymki Stowarzyszenia SPES powierzyliśmy Matce Bożej Kalwaryjskiej wszystkie nasze intencje, te osobiste i te wspólnotowe. Modlitwa na dróżkach kalwaryjskich była czasem wyciszenia, kontemplacji i dziękczynienia. 

26.03.2016

Kartki dla tygodnika Do Rzeczy

Uczestniczki pracowni rękodzieła Warsztatu Terapii Zajęciowej wykonały na zamówienie „Tygodnika Do Rzeczy” piękne, tradycyjne kartki wielkanocne.

20.02.2016

Obóz Terapeutyczny w Rycerce

Kolejny raz wyruszyliśmy we wspólną  drogę na zimowy obóz w Kuraszkowie. Miejsce swojskie, bo już znajome. Kuraszków przywitał nas wiosenną pogodą, a właściciele ugościli całą naszą Wspólnotę miło i serdecznie. Niesamowite było to, że pamiętali nasze imiona. 

16.02.2016

Petycja dla braci Majrowskich

Rodzina Majrowskich potrzebuje nowego mieszkania. To całkowicie zmieniłoby ich sytuację. Zbieramy podpisy pod petycją w tej sprawie kierowaną do lokalnych władz Warmii i Mazur.

09.02.2016

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia  Stowarzyszenia SPES. Rozpoczynamy nabór wniosków, który potrwa do 20 marca br.

28.01.2016

Bohaterowie dnia codziennego

Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażem przedstawiającym codzienne życie stypendystów Programu Pomocy Dzieciom

21.01.2016

SPES zatrzymuje eksmisję na bruk

Zatrzymaliśmy eksmisję na bruk wdowy opiekującej się poważnie niepełnosprawnym synem. W podjętych postępowaniach sądowych uzyskaliśmy korzystne dla naszej klientki rozstrzygnięcia.

13.01.2016

FaniMani: pomagaj przy okazji zakupów

Stowarzyszenie SPES dołączyło do grona FaniMani.pl. Zrób zakupy i wesprzyj nasze projekty.

 • fio
 • renovabis
 • Fundacja Nasza Szkoła
 • seminarium
 • Google
 • szip
 • Non Profit
 • adwokat ewa
 • NIW
 • Gość Niedzielny
 • weglosmyk
 • ralus
 • prowincja
 • izba lekarska
 • oblaci
 • IPS
 • zthiu
 • Komitet do spraw pożytku publicznego
 • Do Rzeczy
Facebook
Newsletter
Newsletter spes.org.pl

Na podany przez Ciebie adres mailowy przesyłać będziemy najnowsze informacje - zostań w kontakcie!

Możesz pomóc
Możesz pomóc

Włącz się w pomaganie. Osoby niepełnosprawne, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej czekają na Twój gest. Szczegółowe informacje w dziale MOŻESZ POMÓC