Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Bohaterowie dnia codziennego

Bracia Damian i Dawid, stypendyści Stowarzyszenia SPES. Mieszkają w skromnych warunkach na wsi. Choć codzienność przynosi im bardzo wiele trudności są uśmiechnięci i potrafią cieszyć się chwilą. 

Do pokonania mają nie tylko strome drewniane schody na klatce schodowej, ale przede wszystkim własną niepełnosprawność - rdzeniowy zanik mięśni. Na szczęście mogą liczyć na rodziców i piątkę rodzeństwa. 27-letni Damian przykuty jest do łóżka. Nie może się obyć bez aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Dawid, młodszy o sześć lat, nie może się już sam przemieszczać. Kłopoty z oddechem sprawiają, że Dawid również musi już korzystać  z respiratora.

Jakub Szymczuk odwiedził rodzinę Państwa Majrowskich we wrześniu ubiegłego roku, aby pokazać światu z jakimi trudnościami zmagają się na co dzień oni, jak również pozostali nasi stypendyści. Dwa dni z życia ośmioosobowej rodziny zaowocowały poruszającym i mocnym w swojej wymowie fotoreportażem. Zapraszamy, zobaczcie fotoreportaż Jakuba Szymczuka Nie narzekaj. Dziękujemy Autorowi za poświęcony pro bono czas i zaangażowanie :-)

rodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskichrodzina Majrowskich