Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Dwie pielgrzymki

Wspólnota SPES wyruszyła w drogę chcąc ofiarować modlitwę oraz wysiłek. Dwie pielgrzymki: autokarowa do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu oraz piesza do Patronki Środowiska Naturalnego w Bujakowie zgromadziły ponad sto osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich rodziców, wolontariuszy oraz przyjaciół. 

Na pielgrzymkę autokarową do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu wyruszyło ponad sto osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich rodziców, wolontariuszy oraz przyjaciół. Podczas podróży odmówiliśmy litanię do Św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy są patronami parafii w Tyńcu, o czym nie każdy z nas wiedział. Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy zwiedzające. Bracia Benedyktyni opowiedzieli nam o historii zakonu, pokazali co kryją mury klasztorne. Kulminacją pielgrzymki była oczywiście Msza Św. Powierzyliśmy nasze intencje, te osobiste i te wspólnotowe. Po obiedzie była jeszcze chwila na lody, spacer wzdłuż Wisły i murów okalających opactwo. 
 
Coroczna piesza pielgrzymka do Patronki Środowiska Naturalnego w Bujakowie zgromadziła wolontariuszy. Trasa już nam dobrze znana wiedzie przez malownicze tereny, głównie przez lasy i pola, co sprzyjało kontemplacji. Tylko niewielki fragment za Paniowami trzeba pokonać jezdnią. Wyjątkowy podczas tej pielgrzymki był śpiew. Bożenka zabrała giszowiecki śpiewnik, Mateusz intonował pieśni maryjne. Piękna modlitwa w drodze. W kościele czekał już na nas ks. Adam, aby odprawić Mszę Św. Zakończyliśmy Agapą w plenerze. Kolejne pielgrzymowanie już za rok. 
 
Galeria zdjęć z pielgrzymki do Tyńca:
pielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńcapielgrzymka autokarowa do Tyńca
 
Galeria zdjęć z pielgrzymki do Bujakowa:
 
piesza pielgrzymka do bujakowapiesza pielgrzymka do bujakowapiesza pielgrzymka do bujakowapiesza pielgrzymka do bujakowa